Bądż na bierząco

Ostatni produkt
Wizyt:
Dzisiaj: 167Wszystkich: 67133

Marks & Spencer

 

Marks & Spencer –  to już 125 lat tradycji!

 

POCZĄTKI FIRMY

 

Wszystko zaczęło się od małego kramu otworzonego w 1884 roku na targu w Leeds przez Michaela Marksa – emigranta z Polski. Marks nie władał biegle angielskim, więc wystawił na swoim kramie tabliczkę: „Don’t ask the prize- it’s a penny” („Nie pytaj o cenę-wszystko za pensa”). Strategia sprzedaży tanich produktów sprawdziła się; biznes zaczął szybko przynosić zyski. W 1894 roku jego rosnący potencjał zauważył Tom Spencer, kasjer z hurtowni IJ Dewhirst i zaproponował Marksowi zawiązanie spółki. Tak powstała firma Marks & Spencer. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać, w 1903 roku sieć sprzedaży Marks & Spencer rozrosła się do 36 kramów i sklepów, a 9 lat później aż do 140tu! Po I Wojnie Światowej, która przyniosła zniszczenie dawnej infrastruktury, niedobór surowców i ludzi do pracy – Marks & Spencer diametralnie zmienił strategię działania. Wycofał się ze sprzedaży tanich produktów, zawęził obszar działania głównie do rynku spożywczego i odzieżowego i co najistotniejsze postawił na jakość oferowanych produktów. Kilka lat później, w 1934 roku firma otworzyła jedno z pierwszych laboratoriów badawczych na terenie Wielkiej Brytanii, w którym rozpoczęto prace nad rozwojem nowych technologii i rozwiązań.

O firmie

JAKOŚĆ

 

Począwszy od pierwszej ćwierci ubiegłego wieku, aż do dziś, jakość jest główną wytyczną działania firmy, z nią też w pierwszej kolejności kojarzy się nazwa Marks & Spencer. Dlaczego produkty Marks & Spencer są tak dobre jakościowo? Ponieważ firma tworzy je na bazie wysokogatunkowych półproduktów, materiałów i przed wprowadzeniem do sprzedaży poddaje licznym badaniom i testom.

 

I tak, ubrania Marks & Spencer przed wprowadzeniem do sklepów, poddawane są licznym testom sprawdzającym ich wytrzymałość. Testy, które przechodzą ubrania, obejmują m.in. szczegółowe badanie ich odporności na rozciąganie, mechaniczne uszkodzenia, utratę koloru czy działanie wysokiej temperatury (prasowanie, pranie, suszenie). Testy weryfikują również poprawność wykonania szwów w ubraniach, sposób przyszycia guzików i wiele innych parametrów. Odzież, która pomyślnie wypada w tak złożonych i długotrwałych testach, w codziennym użytkowaniu nie traci koloru, nie rozrywa się, nie rozciąga i nie zbiega w praniu. Ubrania Marks & Spenecr słyną z tego, że nawet po kilkudzisięciu praniach nadal dobrze się prezentują.

 

Marks & Spencer poświęca też wiele uwagi bieliźnie i jest jedną z niewielu firm, która testuje biustonosze zanim wprowadzi je na rynek. Testy biustonoszy firma przeprowadza najpierw w warunkach labolatoryjnych, a następnie przekazuje do sprawdzenia reprezentatywnej grupie kobiet. Bieliznę kieruje się do produkcji dopiero po przeanalizowaniu wniosków z obu faz testów. W ten sposób firma zdobywa pewność, że wprowadza do sprzedaży bieliznę, która jest nie tylko ładna, ale też trwała, wygodna i dopasowana do ciała kobiety. Bieliznę Marks & Spencer, podobnie jak 85 % pozostałej odzieży znajdującej się w ofercie firmy (w tym wiele jedwabnych bluzek, garniturów i eleganckich płaszczy), można prać w automatycznej pralce  bez obawy że się zniszczy. Jest to możliwe dzięki opracowanym przez Marks & Spencer technologiom podnoszacym wytrzymałość materiałów.

 

Marks & Spencer poświęca równie dużo czasu i energii na przygotowanie i testowanie swojego jedzenia. Firma zna i często kontroluje źródła, z których pochodzą półprodukty używane do produkcji jej pikli, sosów, ciast, słodyczy, muesli czy gotowych zup.  Marks & Spencer pracuje też nad eliminowaniem ze swojej żywności konserwantów, szkodliwych tłuszczy, nadmiaru soli i cukru. Wszystko to w połączeniu z fantazyjnymi przepisami i dobrym smakiem  sprawia, że jedzenie Marks & Spencer podbija kolejne rynki świata.

 

INNOWACJE

 

Marks & Spencer słynie także z tworzenia nowych tkanin i technologii. Tylko w ciągu ostatnich czterech lat, firma opatentowała i wprowadziła do sprzedaży:

 

  • CLIMATE CONTROL - ubrania szyte z zaawansowanego technologicznie materiału Outlast, opracowanego na potrzeby programu kosmicznego NASA. Outlast to inteligentna tkanina, korzystająca ztechnologii termoregulacji. Zawarte w niej mikrokapsułki ThermoculesTM pochłaniają ciepło wytwarzane przez ludzki organizm i w razie potrzeby znów je uwalniają. Gdy jest nam zbyt gorąco, tkanina chłodzi ciało, a gdy zbyt zimno – grzeje. Rezultat - stała temperatura ciała.

 

  • REALCOOL COTTON – przewiewną, „oddychającą” tkaninę, łączącą w sobie najlepsze właściwości klasycznej bawełny i nowoczesnych, syntetycznych materiałów. Uszyte z niej ubrania absorbują pot, zapach i zachowują świeżość przez cały dzień.

 

  • STORMWEAR ™ - zaawansowaną technologicznie dżinsową tkaninę, z której szyje ubrania dla osób preferujących aktywny tryb życia. Tkanina STORMWEAR ™ przepuszcza powietrze oraz parę wodną, jest elastyczna, przewiewna i wodoodporna. Materiał STORMWEARTM jest tez miękki i dobrze przylega do ciała.

 

 

  • Garnitury, które można prać w automatycznej pralce i suszyć w mechanicznej suszarce. Materiał, z którego uszyto te garnitury, nie deformuje się pod wpływem działania wody i detergentów, jest również odporny na zagniecenia. Dzięki odpowiedniej wysokość skrętu tkaniny, garnitury te nawet po praniu w automatycznej pralce i suszeniu w suszarce, szybko odzyskują wyjściową formę. Przed założeniem wymagają jedynie delikatnego przeprasowania.

 

 

EKOLOGICZNIE I ETYCZNIE

 

Poza jakością i rozwojem nowych technologii, za marką Marks & Spencer kryją się także dbałość o środowisko naturalne, handel na uczciwych zasadach (Fairtrade), produkty organic i promocja zdrowego trybu życia.

 

Kwintesencją tych haseł jest ogłoszony przez firmę w styczniu 2007 roku PLAN A, pięcioletni program, którego celem jest walka z najpoważniejszymi problemami XXI wieku, na którego realizację firma wyda ponad 200 milionów funtów!

 

PLAN A to sto punktów, które podejmują walkę z największymi problemami współczesnego świata: zanieczyszczeniem ziemi, nadmierną eksploatacją jej naturalnych zasobów, zbyt dużą emisją dwutlenku węgla do atmosfery czy olbrzymim zużyciem energii pochodzącej ze źródeł nieodnawialnych. Główne cele, jakie Marks & Spencer postawił sobie w ramach PLANU A i które już realizuje to między innymi: ograniczanie ilości odpadów generowanych przez fabryki i sklepy Marks & Spencer, ochrona naturalnych zasobów ziemi (poprzez większe wykorzystanie wtórnie przetworzonych surowców), promocja zdrowego stylu życia, wspieranie i stosowanie zasad Fairtrade (Sprawiedliwy Handel), rozszerzanie oferty organicznych produktów, tworzenie nowych miejsc pracy, stosowanie technologii, które przeciwdziałają niekorzystnym zmianom klimatu oraz ochrona praw zwierząt (wycofywanie z oferty naturalnych futer oraz kosmetyków testowanych na zwierzętach). Wiele założeń PLANU A, zostało już zrealizowanych, zwłaszcza na terenie Wielkiej Brytanii.

 

żródło:http://www.marks-and-spencer.pl/marks-spencer-info/o-firmie

 

Nasz internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci Blueboo oferuje ciuszki i ubranka używane w idealnym stanie. Odzież używana dla dzieci i artykuły dla noworodków są pieczołowicie wyselekcjonowane pod kątem jakości. W naszej ofercie znajdziecie Państwo tanie i modne ubranka dziecięce używane i nowe sprzedawane online. Ubranka dziecięce są wyprane i wyprasowane. Każdy ze sprzedawanych przez nas artykułów dziecięcych i elementów odzieży poddawany jest wnikliwej kontroli przed wystawieniem w sklepie. Sprzedawane przez nas ciuszki dla dziewczynek ,chłopców, oraz noworodków są zawsze w idealnym stanie. Nie znajdziecie tu Państwo rzeczy znoszonych , lub w złym stanie, nie jesteśmy tanim lumpexem. W doskonałych cenach można nabyć u nas niedrogie nowe, lub używane ubranka marek takich jak : Marks &Spencer, Disney Baby, Dunnes, Rebel, Next, H&M, Baby Gap, Fixoni, Zara, George, Adidas, Nike, Puma, Cherokee, Esprit, Hello Kitty, Roxy.W naszym internetowym secondhandzie znajdziecie Państwo ubrania dziecięce: koszulki, pidżamki, szlafroczki, fartuszki, kurtki, swetry, kombinezony, koszule, leginsy, pulowerki, bolerka, tuniki, marynarki, koszulki i wiele innych dziewczęcych i chłopięcych elementów odzieży.